
- Otwarcie rachunku
- Bonowanie
- Możliwość dodania opisu rachunku i pozycji rachunku
- Wybór cen (jeśli administrator przydzielił kilka cen)
- Możliwośc zmiany ilości oraz porcji towaru
- Obsługa zamienników i modyfikatorów dania głównego
- Praca na wielu otwartych rachunkach
- Wydruk zamówień analogicznie jak z aplikacji POS (tj. na odpowiednie drukarki np na barze)


Wielu naszych Klientów wykazywało zainteresowanie rozwiązaniami mobilnymi dla gastronomii. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom stworzyliśmy całą gamę aplikacji pracujących na różnych platformach mobilnych. Niestety, początkowo rynek urządzeń przenośnych (PocketPC, Palm) był podzielony między wielu dostawców często niekompatybilnych ze sobą. Tworzyło to barierę praktycznie nie do pokonania. W ostatnich latach sytuacja zaczęła się normować i rynek został podzielony praktycznie między dwie wiodące platformy mobilne - Palm oraz gamę urządzeń PocketPC. Silna standaryzacja platform, pozwoliła na stworzenie uniwersalnego rozwiązania kelnerskiego bonownika bezprzewodowego.
Rodzina produktów mobilnych obejmuje kilka rozwiązań technologicznych różniących się jedynie szatą graficzną oraz platformą uruchomieniową. Każdy z produktów posiada dokładnie te same cechy funkcjonalne, te same funkcje i opcje.
Co zyskuje dzięki temu rozwiązaniu ?
Głównym zyskiem jest czas. W klasycznym rozwiązaniu opartym o terminale POS, obsługa pracująca np. na ogródku bądz piętrze, antresoli musi każdorazowo po przyjęciu zamówienia udać się do terminala POS i zabonować rachunki. Dopiero wtedy rozpocznie się ich realizacja. Uzywając bonownika bezprzewodowego, obsługa może przyjąć zamówienie już przy kliencie nie tracąc czasu na "puste przebiegi". Zamówienie będzie już realizowane, obsługa może się skupić na innych czynnościach związanych z obsługą Klienta. Takie rozwiązanie podnosi prestiż lokalu i wpływa na podniesienie ogólnej jakości obsługi. Korzyści są także czysto ekonomiczne - cena komputera PocketPC jest znacznie niższa niż w wypadku terminala POS, tak więc jeśli sezonowo zwiększa się zapotrzebowanie na zasób ludzki, nieopłacalne jest zakupienie dodatkowego terminala który będzie używany np przez 3 ciepłe miesiące. Bardzo praktycznym zastosowaniem dla bonownika jest obsługa dyskotek gdzie ciężko jest spamiętać bądz zapisać wszystkie zamówienia przedzierając się przez tłum Klientów. Dzięki temu technologicznemu rozwiązaniu, skończą się pomyłki obsługi oraz znaczącemu skróceniu ulegnie czas realizacji zamówienia.
Czego QuadPosMobilE nie potrafi?
Bezprzewodowy bonownik kelnerski QuadPosMobilE nie potrafi zakończyć transakcji. Z powodu przepisów dotyczących urządzeń fiskalnych, nie można wydrukować paragonu używając technologii bezprzewodowej. W tym celu należy zalogować się swoim hasłem (bądź kartą magnetyczną) na stacjonarnym terminalu QuadPOS i zakończyć fiskalnie rachunek. Z poziomu bonownika niedostępne są także moduły analiz, rozliczeń obsługi, dodawania pozycji do karty menu itp funkcje administratorskie. Aplikacja ta ma przyśpieszyć pracę a nie czynić ją trudniejszą - co było by nieuniknione przy modyfikacji bądź dodawaniu pozycji menu za pomocą rysika na niewielkim ekranie dotykowym. Przeznaczeniem bonownika jest zastąpienie klasycznego notesu jego nowszą, elektroniczną wersją.
Technologia
W zależności od klasy posiadanych przez Państwa urządzeń mobilnych oraz warunków technicznych, dobierana jest odpowiednia wersja oprogramowania. Obsługiwane platformy to PocketPC (2003 i 2005) oraz Palm (czarno-biały i kolorowy). Medium transmisyjnym jest bezprzewodowa sieć komputerowa w technologii WiFi (b/g). Część rozwiązań musi pracować w ciągłym zasięgu sieci, inne mogą same wykryć połączenie i przeslać dane do serwera QuadPOS. Wdrożenie technologii bonowników kelnerskich powinno być podparte dokładną analizą możliwości pokrycia lokalu siecią bezprzewodową oraz planowanym czasem pomiędzy ładowaniami urządzeń. W zależności od każdego z tych czynników, dobieramy dla Państwa najlepsze dla danego scenariusza rozwiązanie.
Wersja demo
Jedna z wersji QuadPOSMobilE dostępna jest za pomocą przeglądarki internetowej. Logując się hasłem "1" i zatwierdzjąc klawiszem "#" uzyskują Państwo prawa Administratora. Użytkownik o haśle "2" posiada standardowe uprawnienia kelnerskie. Jest to realna, istniejąca wersja programu - posiadająca przykładową bazę danych. Utworzone rachunki kasowane są co pełną godzinę. Wersja taka jest uzywana jeśli urządzenia mobilne nie pozwalają na obsługę technologii JAVA bądź aplikacji napisanych w języku C#. Nazwa kodowa to QuadPosMobilE(v2).
Ostatnie zmiany:
[2010/03/25]Zmiany w QuadPosMobilE v3.0. Zablokowano możliwość kliknięcia klawisza OK (systemowy Windows Mobile) powodującego przejście rachunku w stan "zablokowany". Poprawiono błąd scalania towarów w wypadku użycia modyfikatorów.
[2010/02/25]Pierwsza wersja QuadPOSMobilE v4 trafiła na testy wewnętrzne
[2009/12/03]Zmiana stylu wizualnego, dodanie arkuszy CSS dla wersji II. Poprawienie konwersji znaków pomiędzy WIN1250 a UTF-8 stosowanym w PHP.