
Dokumenty Magazynowe
- Dostawy (DD)
- Przyjęcia (PZ)
- Rozchody (RW)
- Przesunięcie (MM)
- Przesunięcie międzyobiektowe (MMO)
- Zwroty (ZW)
- Dokumenty sprzedaży (DS)
- Dokument produkcji (DP)
- Dokument wydania (WZ)
- Dokument sprzedaży automatycznej (DSA)
- Korekta (KO)
- Bilans Otwarcia (BO)
- Spis z natury (SN)
- Magazyny
- Grupy asortymentowe
- Jednostki Miary
- Stawki VAT
- Asortyment
- Formy płatności
- Operatorzy
- Kontrahenci
- Obiekty
- Stany magazynowe
- Dokumenty magazynowe
- Raporty dodatkowe
- Generator raportów
- Przeliczenie stanów magazynowych
- Parametry programu
- Odblokowanie magazynów
- Ustawienia kierunków rozchodów
- Ustawienia raportów
- Anulowanie rozliczeń
- Eksport danych


Prowadząc sprzedaż w lokalu gastronomicznym (restauracja, kawiarnia, lodziarnia) nieodzowną częścią pracy jest rozliczanie magazynu. O ile receptury na Państwa produkcję są stosunkowo proste, można poradzić sobie za pomocą arkusza kalkulacyjnego - przepisując dane z systemu sprzedaży (bądz kasy fiskalnej). W przypadku bardziej rozbudowanej technologii żywienia, wielu receptur, rozbioru, podreceptur praktycznie niemożliwa jest dokładna kontrola stanu magazynu. Z pomocą przychodzi oprogramowanie magazynowe QuadStore umożliwiające dokładne i co najważniejsze szybkie rozliczanie produkcji gastronomicznej. Oczywiście można założyć w programie także magazyny np środków trwałych, wyposażenia itp, jednakże główną siłą aplikacji jest bardzo dokładny i precyzyjny rozchód magazynowy dla gastronomii.
Program QuadStore może pracować zarówno w jednym lokalu jak i całej ich sieci dzięki unikalnemu grupowaniu punktów sprzedaży. Punktem może być pojedynczy POS, grupa POS (restauracja w danej lokalizacji) bądź kasa fiskalna (rozchód ręczny). Odpowiednio konfigurując aplikację uzyskujemy możliwość kontroli danej lokalizacji, jednakże zawsze możemy widzieć globalne dane (raporty) z różnych innych lokalizacji i tworzyć zestawienia i tabele odnośnie np średnich cen na terenie naszych lokalizacji. Wstępna konfiguracja odbywa się niejako automatycznie - po pierwszym podłączeniu do systemu sprzedazy POS, aplikacja magazynowa pobiera grupy towarowe oraz towary, jednostki miar i stawki VAT. Po synchronizacji operator musi założyć odpowiednie magazyny oraz stworzyć surowce z których będzie generowany rozchód. Gdy zostaną wprowadzone receptury (w tym także podreceptury i ich warianty) program magazynowy jest w pełni gotów do pracy. Na żądanie operatora pobiera on dane o sprzedaży i rozpoczyna rozchodowywać surowce. Oczywiście w wypadku pomyłki (np źle dostrojone receptury) zawsze można wycofać dany rozchód, poprawić składniki receptury i powtórnie wyzwolić rozchód w danym zakresie dat, bądź używając numeru zmiany z systemu POS. W pracy wieloobiektowej, dostępne stają się dodatkowe dokumenty magazynowe takie jak MMO czyli przesunięcie międzymagazynowo-międzyobiektowe. Pozwala to na przesunięcie surowca między dwoma magazynami (tak jak klasyczne MM) jednak znajdującymi się w różnych lokalizacjach (np Wrocław->Warszawa albo Dyskoteka -> Restauracja). Uwalnia to Państwa od wykonywania RW i PZ na poszczególnych magazynach oraz późniejszych komplikacji w księgowaniu przychodu w wartości magazynowej.
Podstawowe cechy magazynu gastronomicznego:
- Obsługa wszystkich dokumentów magazynowych
- Prosta konfiguracja
- Możliwośc cofnięcia rozchodu
- Rozchody automatyczne (z kas POS) oraz ręczne
- Możliwość współpracy z programami księgowymi
- Praca wieloobiektowa
- Możliwość pracy przez internet
- Wiele poziomów receptur
- Możliwość tworzenia produkcji bez rozchodu
- Łatwy i czytelny sposób wprowadzania danych
- Szczegółowe zestawienia
- Tworzenie remanentów, cofanie ich, rozliczanie i zamykanie okresu
Łatwość obsługi przekłada się na dokładną kontrolę i zmniejszenie manka
Dla większości klientów najważniejszą funkcją magazynu jest tworzenie remanentów (spisów z natury) i ich późniejsze rozliczanie. Oprogramowanie magazynowe QuadStore pozwala na stworzenie tabel spisowych oddzielnie dla każdego magazynu. Gdy spis zostanie uzupełniony, wprowadzamy dane do komputera i rozliczamy remanent. W tym momencie jeśli pojawiają się błędy bądź obsługa zauważy brak pewnych surowców, można cofnąć rozliczenie i położyć kompensatę w postaci dokumentów PZ i RW w antydacie oraz powtórne rozliczenie. Specyfika pracy w gastronomii wymusza czasami sprzedaż poniżej stanu (według komputera) oraz późniejsze dodanie dokumentów w antydacie. Dla QuadStore nie stanowi to żadnej przeszkody, gdyż wszystkie stany wyliczane są z dokumentów magazynowych (źródłowych) sortowanych po dacie zmiany stanu magazynowego. Dzięki temu można zachować zgodność z fakturami i działem księgowości, wprowadzając do systemu PZ np tylko w jeden dzień tygodnia. Takie możliwości daje osadzenie aplikacji na wydajnym nowoczesnym serwerze baz danych. Większość obliczeń wykonuje serwer a nie apikacja kliencka, więc wymagania jej nie są ogromne. Do poprawnej pracy wystarczy firmowy notebook managera oraz komputer magazyniera. Dane pozostają bezpieczne, gdyż znajdują sie na serwerze a dostęp do nich możemy mieć w dowolnym miejscu i dowolnym czasie za pomocą sieci internet.
Magazyn gastronomiczny QuadStore to:
- Obsługa wszystkich dokumentów magazynowych
- Możliwość bezpośredniej sprzedaży
- Możliwość integracji z oprogramowaniem FK
- Możliwość integracji z oprogramowaniem hotelowym
- Współpraca z oprogramowaniem dla gastronomii QuadPos
- Obsługa wielu poziomów receptur
- Obsługa zamienników i wariantów receptur
- Obsługa sieci restauracji bądź hoteli
- Możliwość prowadzenia magazynu w antydacie
- Ewidencja i rozliczenie zużycia
- Tworzenie wielu zaawansowanych zestawień
- Architektura klient-serwer bazująca na języku SQL
- Eksport danych do plików Excel
- Możliwość integracji z innymi systemami za pomocą języka SQL i linków ODBC
- Możliwość wglądu w stany magazynowe na dowolny dzień
- Program któremu zaufało juz setki klientów
Skontaktuj się z nami, zamów wersję demonstracyjną - dowiedz się jak możesz usprawnić swój biznes!
Ostatnie zmiany:
[2011/04/02]Poprawka eksportu do systemow FK, zmiana sposobu generowania XML
[2011/03/12]Zmieniono eksport danych do Optimy
[2011/01/20]Zmieniono siatki danych. Program zostal przystosowany do rozliczen rownolegle w starych i nowych stawkach VAT
[2010/12/05]Zmiana stawek VAT, przygotowanie wersji sprzegu FK generujacego paczki ze zmienionymi stawkami.
[2010/03/07]Dodano funkcjonalność pozwalającą na zachowanie ustawień filtra dla siatek danych. Dzięki tej zmianie możliwe jest wygodne anulowanie i przywracanie dokumentów jednego tylko typu (po operacji nie są tracone ustawienia filtra typu dokumentu magazynowego).
[2010/02/25]Poprawiono błąd indeksowania siatki danych w dokumencie BO. W szczególnych przypadkach możliwe było wyzerowanie wartości pozycji zapisanego i następnie edytowanego dokumentu BO
[2010/02/10]Zmiana siatki masowego anulowania / rozchodowania dokumentów sprzedaży automatycznej
[2010/01/25]Zmiana siatki danych w Słownikach -> Asortyment oraz poprawienie blędu "pustej siatki" podczas pobierania danych z POS
[2009/10/19]Poprawiono błąd liczenia BO w wersjach posiadających nowoczesną skórkę (layout), umożliwiono zapis ustawień per użytkownik, dodano style graficzne na kolejnych oknach programu
[2009/10/04]Dodano opcje zapisu ustawienia kolumn na siatkach danych dla kazdego operatora niezaleznie
[2009/10/04]Wprowadzono kilka nielicznych zmian pod katem systemu Windows Vista od wersji 2.0.2.0
[2009/08/31]Zaakceptowanie 2.0.0.3 jako wersji produkcyjnej opatrzonej numerem 2.0.0.4. Zmieniono sposób generowania zamówień i dodano opcję zakupu wraz z generatorem raportów.
[2009/08/20]Zmiana siatek danych na nowoczesne, atrakcyjne graficznie komponenty. Nowością jest możliwość zaprojektowania własnego stylu i rozmieszczenia kolumn w programie.
[2009/07/06]Zmieniono obsługę DSA dla multiobiektów oraz rozpoczęto przebudowę aplikacji pod nowe siatki danych. W 2.0.0.2 nowy wygląd i mechanika działania dostępna jest na razie w dokumencie PZ. Stworzono także nowy parametr który pozwala kontrolować wariację ceny towaru i ostrzegać użytkownika iż cena prawdopodobnie nie jest poprawna (np podczas tworzenia PZ).
[2009/05/20]Poprawiono bląd wariantu pracy wieloobiektowej. W szczególnych przypadkach ale możliwych do osiągnięcia dla użytkownika, program generował dokumenty rozchodowe niejako dodając rozchód jednego obiektu do obiektu który był pierwszy założony w bazie danych.