Budujemy Twój Sukces
Informacje techniczne

Zalety

 • Wysoka wydajność
 • Niska cena
 • Konkurencja dla Cisco i Juniper
 • 15,000 wdrożeń dziennie
 • Wiele nagród m.in NetWorld`a
 • Praca w trybie wirtualnym

Funkcje

 • Łatwa i szybka implementacja BGP
 • Połączenie malych biur do internetu
 • Inspekcja pakietów w warstwie 7
 • Obsługa VPN
 • Praca z wirtualnymi zaporami
 • Współpraca z serwerami klasy blade
 • Wiele mechanizmów zarządzania
 • Wysoka stabilność
 • Możliwość pracy redundantnej
 • Możliwość dodawania funkcjonalności
Nowości
Routery i firewalle warstwy 7 - Vyatta
 
Vyatta Open Source Network Appliance

Vyatta dostarsza klientom rozwiązania sieciowe w postaci oprogramowania przeznaczonego do instalacji na dedykowanych appliance bądź serwerach (w tym maszynach wirtualnych) oraz same platformy appliance z preinstalowanym oprogramowaniem UTM. W zależności od planowanego wdrożenia Klient sam wybiera interesujące go rozwiązanie. W wypadku dużych sieci zalecany jest zakup dużego appliance, jednakże łączenie małych oddziałów terenowych (np sieci hoteli) może być zrealizowane z użyciem serwerów. Bardzo przydatną funkcją jest implementacja współpracy z maszynami wirtualnymi, co pozwala na stworzenie wielu systemów zaporowych na jednym appliance (np w zastosowaniach datanceter) co pozwala każdej grupie bądź działowi na niezależną administrację systemem firewall.

Oprogramowanie firewalla Vyatta bazuje na zmienionej dystrybucji linuxa, do której dopisano implementację funkcji znanych z dużych routerów sprzętowych. Linia poleceń jest połączeniem najlepszych cech i komend znanych z routerów Cisco i Juniper wzbogacona o dodatkową funkcjonalność wniesioną przez system Linux. Unikalną cechą jest inspekcja pakietów w warstwie 7 modelu referencyjnego ISO/OSI (tzw. L7-filter). Programiści Vyatta bazując na projekcie Netfilter-L7 stworzyli wlasną o wiele wydajniejszą i stabilniejszą platformę tak glębokiej inspekcji. Dzięki temu zapora idealnie nadaje się do ochrony systemów WEB oraz Database gdyż sam system inspekcji kontroluje dane przesyłane w ramach sesji uniemożliwiając ataki typu SQL Injection bądź używające Escape Codes.

Niezależne testy prasy specjalistycznej oraz wiele nagród wyróżniają to rozwiązanie. W odróżnieniu od klasycznych UTM oferujących wiele wartości dodanych, Vyatta nie blokuje ruchu IM, nie posiada serwra cache jednak wyróżnia się głęboką inspekcją pakietów oraz ogromną wydajnością (wyprzedzając produkty firmy Cisco). Główne założenia projektantów zostały osiągnięte i trzeba powiedzieć iż ciągły rozwój oraz nowe wersje oprogramowania i appliance rokują, iż Vyatta stanie się standardem w biznesie - jest to jeden z nielicznych tak szybkich systemów zaporowych nadający się do pracy w centrach przetwarzania oraz e-commerce (podobnie jak Checkpoint VPN-1/XSX)

QuadSoft jako integrator rozwiązań informatycznych oferuje pomoc w instalacji, wdrożenie oraz szkolenie z zakresu obsługi i administracji urządzeniami Vyatta. Polecamy je szczególnie dla sektora małych i średnich firm ze względu na możliwość granularnej konfiguracji mechnizmów firewall oraz w szczególności dla hoteli i sieci hoteli - gdyż niewielkim kosztem umożliwia ona pełną integrację środowiska sieciowego, wdrożenie VPN typu site-to-site łącząc poszczególne działy, jednostki organizacyjne oraz biura rachunkowe oraz siedzibę zarządu. Implementując wiele zapór na maszynach wirtualnych możemy udostępniać internet w salach konferecyjnych, jednocześnie chronić uczestników przez niebezpieczeństwami Intenretu jak i innych gości. Praktycznie każda sala konferencyjna, recepcja i biura mogą być chronione przez niezależny system firewall stworzony w oparciu o mechanizmy wirtualizacji.

 

Informacje o wersjach produktów Vyatta

Lista opinii fachowców oraz niezależne testy pomiędzy gigantami rynku IT a Vyatta (m.in Juniper, Cisco).

Case Studies, czyli przykłady wdrożeń Vyatta opisane i ocenianie przez właścicieli firm

QuadSoft to nowoczesne rozwiązania sieciowe, systemy dystrybucji treści, oprogramowanie dla gastronomii, oprogramowanie hotelowe, terminale dotykowe, kasy fiskalne, serwery, przelączniki, routery, telefonia IP, Cisco AVVID, firewalle SonicWall, drukarki bonów, bonowniki bezprzewodowe, oprogramowanie dla firm, systemy operacyjne, komputery przenośne, inzynieria sieci, oprogramowanie CallCenter, ContactCenter, QuadPos, QuadStore, magazyn gastronomiczny, aplikacje bazodanowe, MySQL, PostgreSQL, Sun Solaris, Oracle, serwery linux, Apache, programy do restauracji, programy dla hotelu, Huawei, SonicWall, Cisco Systems.